Izvor: B92, 01.Avg.2015, 13:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zagušeni i Horgoš i Kelebija, kolona na Batrovcima
Smena turista iz zapadne Evrope uzrokovala je današnja višečasovna zadržavanja vozila na graničnim prelazima Horgoš i Kelebija.
Kako javlja reporter B92, kolona na graničnom prelazu Batrovci na izlasku iz Srbije duga je tri kilometra.
Na Horgošu se, prema poslednjim podacima mađarske policije, vozila zadržavaju dva sata na ulasku u Mađarsku, a tri sata na izlasku, odnosno ulasku u Srbiju. Na Kelebiji se čeka dva sata na izlasku iz Mađarske.
Branko >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Bačić, pomoćnik komandira stanice granične policije na Batrovicama kaže za B92 da su preduzete sve mere kako bi se ubrzao prolaz vozila, kao i da su otvorene sve trake. On je preporučio da se koriste alternativni pravci kao što u granični prelazi kod Šida i Bačke Palanke.
Mađarska policija je prethodno, da bi smanjila gužvu na Horgošu, preusmeravala vozila ka Kelebiji, ali se potom i na Kelebiji stvorila gužva, pa su počeli da vozila preusmeravaju ka prelazu Bačalmaš - Bajmok.
Na prelazu Bački Vinogradi, po podacima mađarske policije, čeka se pola sata na izlazu i sat vremena na ulaz u Mađarsku.
Kako je Tanjugu izjavio Nemanja Perišić, pomoćnik komandira stanice ranične policije Horgoša smena turista je glavni razlog pojačanog intenziteta saobraćaja kako na ulazu, tako i na izlazu iz Republike Srbije.
On je dodao da su danas angažovani svi materijalno-tehnički i kadrovski kapaciteti kako bi zadržavanja bila što je moguće kraća, otvorene su sve saobraćajne trake i u funkciji su sve kontrolne kabine.
Perišić smanjenje intenziteta saobraćaja na ulazu u zemlju očekuje polovinom avgusta, kada očekuje da se drastično poveća intenzitet saobraćaja na izlazu iz Srbije.
Svima koji kreću na put savetuje korišćenje alternativnih prelaza, kao što su juče otvoreni Horgoš 2, kao i Bački Vinogradi i Đala.
Na prelazu Gostun ka Crnoj Gori, zadržavanje je do sat vremena u oba smera.
Na prelazu Bački Vinogradi na ulaz u Srbiju se čeka oko sat vremena, dok na ostalim prelazima između Srbije i Mađarske u ovom momentu nema dužih zadržavanja.
Kako javlja dopisnik RTS-a sa naplatne rampe "Nais", pojačan je saobraćaj iz pravca Beograda ka jugu i istoku. Juče je oboren svojevrsni dnevni rekord sa 40.000 vozila u oba smera.
Kod Aleksinca se prevernula cisterna po sredini auto-puta pa se saobraćaj obavlja usporeno.
.
.
.
Smena turista zagušila Horgoš
Izvor: NoviMagazin.rs, 01.Avg.2015
Smena turista iz zapadne Evrope uzrokovala je današnja višečasovna zadržavanja na graničnom prelazu Horgoš...Kako je Tanjugu rekao pomoćnik komandira stanice Granične policije Horgoš Nemanja Perišić trenutno zadržavanje na ulazu u Srbiju je do 60 minuta, a na izlazu do 120 minuta..."Smena...











