Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 18.Feb.2021, 20:54
Vlada: 10 dinara više za putarine na Beograd-Dimitrovgrad i Beograd-Čačak
Vlada Srbije odobrila je nove cene putarina koje su veće za 1,8 odsto, pa će tako za vozila A kategorije putarina na deonici Beograd-Dimitrovgrad i Beograd-Čačak biti povećana za 10 dinara, dok na deonicama Beograd-Šid i Beograd-Subotica ostaje nepromenjena, a slično je i za druge kategorije vozila.
Reč je, inače, o redovnom postupku usklađivanja putarina sa inflacijom, navodi se u saopštenju s današnje sednice vlade.
Na sednici je usvojen Program korišćenja >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << dotacija namenjenih za projekte podrške porodici, jačanju položaja žene u društvu, merama populacione politike i unapređenju demografske slike u 2021. godini.
Program je namenjen motivaciji mladih za ostanak u zemlji, poboljšanju i unapređenju kvaliteta života ove populacije, kao i jačanju položaja žena u društvu, što podrazumeva sprovođenje svih aktivnosti u cilju prevencije nasilja nad ženama.
Vlada je danas usvojila i Predlog zakona o potvrđivanju Konvencije o trgovini žitaricama, kako bi se putem Međunarodnog žitarskog saveta (IGC) kao međuvladine organizacije pospešila međunarodna saradnja u trgovini žitaricama i pružio doprinos stabilnosti tržišta, kao i unapređenju svetske bezbednosti u oblasti hrane.
Na taj način promoviše se transparentnost tržišta hrane i koordinacija aktivnosti politike, kao odgovor na nesigurnost ovog tržišta, navedeno je u saopštenju.
Vlada je usvojila i uredbu o proglašenju spomenika prirode „Kalemegdanski rt“, čime će ta posebna prirodna retkost biti zaštićena na značajno većoj površini.
Ovim aktom postiže se zaštita biodiverziteta i geodiverziteta, posebno ekološki značajnog područja i obezbeđuju afirmacija, prezentacija i korišćenje ovog prostora na principima održivog razvoja, što je ujedno interes, kako lokalne, tako i šire društvene zajednice.
Na jednom prostoru nalaziće se specifično kulturno i prirodno nasleđe koje će istovremeno činiti i raznovrsniju turističku ponudu u odnosu na druge delove grada, navedeno je u saopštenju sa sednice Vlade Srbije.
Pogledaj vesti o: Subotica
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
NOVA CENA PUTARINA Deonice Beograd-Dimitrovgrad i Beograd-Čačak poskupele za 10 dinara
Izvor: Blic, 18.Feb.2021
Vlada Srbije odobrila je nove cene putarina koje su veće za 1,8 odsto, pa će tako za vozila A kategorije putarina na deonici Beograd-Dimitrovgrad i Beograd-Čačak biti povećana za 10 dinara, dok na deonicama Beograd-Šid i Beograd-Subotica ostaje nepromenjena, a slično je i za druge kategorije vozila.
VAŽNO OBAVEŠTENJE ZA VOZAČE: Vlada Srbije je usvojila skuplje putarine, koliko ćete plaćati na pojedinim deonicama?
Izvor: SrbijaDanas.com, 19.Feb.2021, 08:53
Vlada Srbije odobrila je na jučerašnjoj sednici nove cene putarina koje su veće za 1,8 odsto...To znači da će za vozila A kategorije putarina na deonici Beograd-Dimitrovgrad i Beograd-Čačak biti povećana za 10 dinara dok na deonicama Beograd-Šid i Beograd-Subotica ostaje nepromenjena, a slično...








