Tači sa Mustafom: Neće biti podele Kosova!

Izvor: Vesti-online.com, 26.Jul.2018, 17:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tači sa Mustafom: Neće biti podele Kosova!

Predsednik Kosova Hašim Tači izjavio je danas da ne može biti podele Kosova. "Podele neće biti, konačni sporazum u dijalogu će biti sporazum između dve suverene zemlje", kazao je Tači na konferenciji za novinare posle susreta sa gradonačelnicima opština iz Preševske doline koji danas borave u Prištini.

Upitan da li današnji sastanak sa liderima Preševske doline može biti povezan sa poslednjim >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << informacijama o mogućnosti razmene teritorija, kosovski predsednik je rekao da je to bio sastanak sa liderima Preševske doline, a ne predsednikom Srbije i da sa njima ne može razgovarati na tu temu.

Tači je rekao da su šanse za dogovor sa Beogradom, u vezi sa zahtevom Albanaca na jugu centralne Srbije da budu deo dijaloga u Briselu, minimalne. On je dodao da je pažljivo slušao stavove predstavnika Albanaca, ali da, prema njegovim rečima, "konačan dogovor neće uticati na suverenitet".

Predsednik Demokratske partije Albanaca, Ragmi Mustafa izjavio je "da je legitimno pravo Albanaca Preševske doline da odluče o svojoj sudbini i da postoji potreba uključivanja pitanja Albanaca u Preševu, Medveđi i Bujanovcu u završnu fazu razgovora" Beograda i Prištine.

- Dugo smo razgovarali o problemima sa kojima se suočavaju Albanci u Preševskoj dolini. Ovo je bio sastanak sa predsednikom Kosova kako bi se dodatno objasnila neophodnost rešavanja problema Preševske doline - naveo je Mustafa.

Kako je istakao, Albanci su se referendumom od 1. do 2. marta 1992. izjasnili za političko-teritorijalnu autonomiju sa pravom na ujedinjenje sa Kosovom.

- Možda će to biti istorijski trenutak mirnog rešavanja problema, kao jedinstven primer u svetu, kroz priznavanje nezavisnosti Kosova, kao i dela Preševske doline - rekao je Mustafa na konferenciji za medije.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Vesti-online.com...



Povezane vesti

Thaci: Neće biti podele Kosova

Izvor: SEEbiz.eu, 26.Jul.2018

PRIŠTINA - Predsednik Kosova Hashim Thaci izjavio je danas da ne može biti podele Kosova..."Podele neće biti, konačni sporazum u dijalogu će biti sporazum izmedju dve suverene zemlje", kazao je Thaci na konferenciji za novinare posle susreta sa gradonačelnicima opština iz Preševske doline koji...

Nastavak na SEEbiz.eu...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.