Izvor: RTS, 27.Nov.2013, 20:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ratko Dmitrović na čelu "Novosti"
Nadzorni odbor Kompanije "Novosti" imenovao Ratka Dmitrovića za generalnog direktora te Kompanije u naredne četiri godine, saopštila redakcija "Večernjih novosti".
Redakcija Večernjih novosti saopštila je da je Nadzorni odbor Kompanije imenovao dosadašnjeg vršioca dužnosti generalnog direktora i glavnog urednika Ratka Dmitrovića za generalnog direktora te Kompanije u naredne četiri godine, prenosi Beta.
Istovremeno, Nadzorni odbor je u skladu >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << sa Statutom Kompanije zatražio da se novinari u svim izdanjima Novosti tajnim glasanjem izjasne da li podržavaju Dmitrovića kao glavnog urednika.
Glasanje, koje je sprovedeno juče, pokazalo je da on uživa podršku novinara; njih 169 izjasnilo se za, dok je 42 bilo protiv. Nevažećih je bilo šest listića, navodi se u saopštenju.
"Poverenje koje sam dobio od Nadzornog odbora i od kolega doživljavam kao profesionalno priznanje i veliku obavezu. Uprkos nepopularnim merama koje sam počeo da primenjujem odmah po dolasku, u cilju saniranja izuzetno teške finansijske situacije u Kompaniji, duga većeg od 11 miliona evra, kolege su izrazile veru u ono što skupa sa njima radim," rekao je Dmitrović nakon objavljivanja rezultata glasanja, navodi se u saopštenju.




























