
Izvor: B92, 09.Feb.2022, 08:27
RHMZ: U petak dolazi
U Srbiji će danas u prvom delu dana biti umereno, do potpuno oblačno, dok se sredinom dana u Vojvodini i Negotinskoj Krajini očekuje razvedravanje.
Republički hidrometeorološki zavod navodi da se posle podne očekuje razvedravanje i u ostalim krajevima zemlje.
Najniža temperatura od -2 do 4 stepena, a najviša od 8 na jugoistoku Srbije do 16 stepeni u Podrinju, naveo je Republički hidrometeorološki zavod. Slab sneg ocekuje se još ujutro u planinskim predelima >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i na jugoistoku Srbije. Vetar slab i umeren, u istočnoj Srbiji i na planinama povremeno jak, zapadni i severozapadni, do kraja dana u slabljenju i skretanju na južni. I u Beogradu će ujutru i pre podne biti umereno do potpuno oblačno.
Od sredine dana razvedravanje. Vetar slab i umeren, zapadni i severozapadni, krajem dana u skretanju na juzni. Najniza temperatura oko 4, a najviša oko 12 stepeni. Prema izgledima vremena za narednih sedam dana, do srede, 16. februara, u četvrtak i petak ujutro po kotlinama ponegde magla, u toku dana pretežno sunčano i osetno toplije.
U petak uveče u Vojvodini, a u toku noći i u ostalim krajevima naoblačenje, mestimično sa slabom kišom, u brdsko-planinskim predelima sa slabim snegom. U subotu i nedelju pretežno oblačno, hladnije i uglavnom suvo. U prvom delu naredne sedmice promenljivo i malo toplije, ponegde s kratkotrajnom kišom, na planinama sa snegom.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.