Izvor: Nezavisne Novine, 07.Dec.2019, 18:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pećanac: Od pola miliona, danas u FBiH živi 45.000 Srba

GLAMOČ - U Federaciji BiH (FBiH) danas živi 45.000 Srba za razliku od prijeratnih pola miliona, a sada je najvažnije da na tom prostoru i opstanu, izjavio je Srni predsjednik Saveza srpskih udruženja "Zavičaj" Brane Pećanac nakon sjednice Skupštine ovog saveza.

Nastavak na Nezavisne Novine...






Povezane vesti

NEKAD POLA MILIONA, DANAS IH IMA 45.000 Srbi u Federaciji uskraćeni za učenje svog jezika, bez adekvatne zdravstvene zaštite i puteva

Izvor: Blic, 07.Dec.2019

– U Federaciji BiH danas živi 45.000 Srba za razliku od preratnih pola miliona, a sada je najvažnije da na tom prostoru i opstanu – izjavio je Srni predsednik Saveza srpskih udruženja “Zavičaj” Brane Pećanac nakon sednice Skupštine ovog saveza.

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.