Izvor: RTS, 07.Mar.2013, 17:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Odbor za KiM traži Dačićev izveštaj
Skupštinski odbor za Kosovo i Metohiju traži od Ivice Dačića da u roku od 14 dana pripremi pisani izveštaj o toku pregovora Beograda i Prištine.
Odbor Narodne Skupštine za Kosovo i Metohiju pozvao je premijera Srbije Ivicu Dačića da u roku od 14 dana obavesti to skupštinsko telo o toku pregovora Prištine i Beograda.
Predsednik Odbora Milovan Drecun rekao je novinarima posle sednice da je Odbor za Kosovo i Metohiju zatražio da se >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << pripremi pisani izveštaj koji će premijer Dačić obrazložiti članovima Odbora.
Drecun je rekao da članovima Odbora nije posebno važno da li će Dačić obrazložiti izveštaj pre nove runde pregovora sa Prištinom, i da to može biti učinjeno i kasnije.
Kako je napomenuo Drecun, državni vrh Srbije će, u Briselu u ponedeljak 11.marta, predočiti čvrstu poziciju Srbije da u pregovorima ne može da se ide ispod granice koja je definisana rezolucijom Skupštine Srbije o Kosovu.
"Vrši se pritisak na Beograd da prihvati rešenja koja nisu u skladu sa vitalnim nacionalnim interesom. Beograd je pokazao da neće napraviti grešku koja se zove brzanje", napomenuo je Drecun.
Drecun je rekao da očekuje da će Brisel početi da utiče na Prištinu, i da će taj pritisak doneti rezultat u pregovorima.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija, Ivica Dačić
Rok 14 dana
Izvor: Danas, 07.Mar.2013
Odbor za Kosovo i Metohiju Narodne skupštine odlučio je juče da od predsednika Vlade Srbije Ivice Dačića zatraži da u roku od 14 dana ovom skupštinskom telu dostavi i lično izloži pisani izveštaj o dosadašnjim pregovorima s premijerom Kosova Hašimom Tačijem i visokom predstavnicom EU Ketrin...









