OBJAVLJENE DETALJNE INFORMACIJE O KUPOVINI GSP KARATA: Šapić najavio nove mere koje će ODUŠEVITI SVE

Izvor: SrbijaDanas.com, 09.Jun.2023, 18:00

OBJAVLJENE DETALJNE INFORMACIJE O KUPOVINI GSP KARATA: Šapić najavio nove mere koje će ODUŠEVITI SVE

Gradonačelnik Aleksandar Šapić najavio je ponovno uvođenje aplikacije putem koje će biti omogućeno praćenje trenutne lokacije vozila GSP-a i plaćanje karte kreditnom karticom.

U Beogradu su od danas na svim panoima autobuskih stajališta, kao i na LED ekranima u vozilima javnog gradskog prevoza istaknuta detaljna uputstva o kupovini karata kako bi se građani dodatno informisali.

Kako je saopštio gradski Sekreterijat za informisanje, na panoima se nalaze detaljna >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << uputstva o novim cenama karata, kupovini karata putem SMS poruke (dnevnih i mesečnih), kao i adrese prodajnih mesta za kupovinu karata u papirnom obliku, prenose mediji pisanje Tanjuga.

U saopštenju se podseća i da prvog dana primene novog sistema postoji mogućnost kupovine mesečne karte SMS porukom, tako da umesto nepotrebnog čekanja u redovima građani mogu da obezbede sebi kartu za ceo mesec na kraći i jednostavniji način.

Prema ranijoj najavi gradonačelnika Beograda Aleksandra Šapića, do kraja meseca će biti završena aplikacija putem koje će biti omogućeno praćenje trenutne lokacije gradskog i plaćanje karte kreditnom karticom.

- Očekujemo da do kraja meseca proradi aplikacija pomoću koje će građani moći da prate vozila koja su im potrebna - sve autobuse, trolejbuse i tramvaje, kao i da kupuju karte. Mi danas nemamo GPS jer nam iz Kentkarta nisu dali šifre za opremu koju je Grad platio - rekao je ranije Šapić.

On je objasnio i da građani još ne mogu da prate kretanje gradskog prevoza jer stari sistem Kentkarta to ne dozvoljava.

- Zato radimo novu nabavku. Ugrađujemo novi sistem, a dobra strana svega je što će novi sistem biti daleko kvalitetniji od prethodnog - rekao je Šapić.

Nastavak na SrbijaDanas.com...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.