Izvor: Nezavisne Novine, 10.Feb.2016, 10:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Netanjahu: Ogradama se štitimo od divljih zvijeri

Izraelski premijer Benjamin Netanjahu izrazio je danas želju da okruži svoju zemlju ogradama i barijerama, u cilju zaštite od "divljih zvijeri".

"Na kraju će, u zemlji Izrael, kako ja vidim, biti ograda koja ga potpuno okružuje. Pitaće me: 'Je li to što želiš, da zaštitiš vilu?' Odgovor je da. Hoćemo li okružiti svu državu Izrael ogradama i barijerama? Odgovor je da. U području u kome živimo moramo se braniti od divljih zvijeri," rekao je Netanjahu obilazeći dio >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << istočne granice Izraela.

On je rekao da njegova vlada priprema višegodišnji plan da okruži cio Izrael bezbjednosnim barijerama, kao i plan da se zatvore mjesta na kome nema separacione barijere između Izraela i Zapadne obale.

"To će koštati mnoge milijarde i mi radimo na višegodišnjem planu prioritizacije tako da postepena izgradnja traje godinama, ali da se okonča kako bi se branila država Izrael," rekao je Netanjahu.

Izrael je još tehnički u ratu sa sjevernim susjedom Sirijom, a sa libanskim Hezbolahom je izraelska vojska ratovala više od mjesec dana u ljeto 2006. godine. Sa Palestincima je u višedecenijskom sukobu, a mir je potpisao s Egiptom i Jordanom.

(N.N/RTCG)

Nastavak na Nezavisne Novine...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.