NAJNOVIJE UPOZORENJE! Stiže OLUJA SA LEDENICAMA, a evo gde će biti KRITIČNO i nakon vikenda!

Izvor: SrbijaDanas.com, 27.Jul.2019, 15:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NAJNOVIJE UPOZORENJE! Stiže OLUJA SA LEDENICAMA, a evo gde će biti KRITIČNO i nakon vikenda!

Sutra će biti promenljivo oblačno sa sunčanim intervalima i toplo vreme

Republički hidrometeorološki zavod ponovio je upozorenje da se danas i sutra na području Srbije očekuje veoma toplo vreme sa maksimalnom temperaturom i do 35 C, naročito u istočnim i jugoistočnim krajevima.

Sutra posle podne najpre na zapadu i jugozapadu Srbije, a uveče i u toku noći ka ponedeljku i u ostalim krajevima pojava obilnih pljuskova sa grmljavinom, koji će ponegde biti praćeni >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << i gradom i olujnim vetrom.

.

Pljuskovi sa grmljavinom u toku dana biće lokalnog karaktera (ređa pojava), dok se više padavina očekuje kasnije posle podne najpre na zapadu i jugozapadu Srbije, a uveče i u toku noći i u ostalim krajevima, uz lokalnu pojavu nepogoda sa gradom i olujnim vetrom.

Duvaće slab i umeren, a u planinskim predelima i košavskom području ponegde i jak južni i jugoistočni vetar, koji će uveče i u toku noći biti u kratkotrajnom skretanju na zapadni.

Najniža temperatura od 17 do 25 C, a najviša od 30 C na zapadu do 35 C na istoku i jugoistoku Srbije.

U Beogradu će biti promenljivo oblačno sa sunčanim intervalima i toplo. U toku dana u pojedinim delovima grada moguća je tek prolazna kiša ili kratkotrajni pljusak, a izraženiji pljuskovi sa grmljavinom očekuju se uveče i u toku noći.

Duvaće umeren, povremeno pojačan južni i jugoistočni vetar, koji uveče u zoni pljuska moze biti i kratkotrajno olujni. U toku noći skretanje vetra na zapadni pravac. Najniža temperatura oko 24 C, a najviša oko 32 C.

Izgledi vremena u Srbiji za sedam dana - do 4. avgusta:

U ponedeljak i utorak promenljivo oblačno i manje toplo sa lokalnim pljuskovima, grmljavinom i maksimalnom temperaturom u većini mesta od 27 do 30 C. Od srede do petka pretežno sunčano uz ponovni porast temperature, samo je ponegde u planinskim predelima moguć popodnevni lokalni pljusak.

Za dane vikenda prolazno naoblačenje s kišom, pljuskovima, grmljavinom i padom temperature.

BONUS VIDEO: IZVOR ŽIVOTA ZA 100 MILIONA LJUDI: Ovo je najvažnija reka na svetu, a zbog nje bi moglo da zarati 11 država (VIDEO)

Nastavak na SrbijaDanas.com...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.