Ministarstvo ponudilo 50 miliona dinara za ekološke projekte

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 31.Jan.2020, 17:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ministarstvo ponudilo 50 miliona dinara za ekološke projekte

Iznos od 50 miliona dinara ponuđen je organizacijama civilnog društva u oblasti životne sredine preko javnog konkursa koji je danas objavilo Ministarstvo zaštite životne sredine.

Biće podržani projekti od javnog interesa u zaštiti prirode, ekološkom preduzetništvu, građanskom aktivizmu i klimatskim promenama.

Novac je iz budžeta Srbije, odnosno iz republičkog Zelenog fonda, minimalni iznos podrške je 300.000 dinara a maksimalni dva miliona dinara.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine <<
Mogu konkurisati udruženja, zadužbine osnovane radi ostvarivanja opšte korisnog cilja i fondacije, a uslov je da su im je zaštita životne sredine u statutarnim ciljevima.

Svaka organizacija kao nosilac može predložiti samo jedan projekat a u slučaju da vrednost prelazi pola miliona dinara dokazuje se iskustvo u upravljanju projektima.

Prijave se mogu podneti u narednih 20 dana, a očekivani datum početka realizacije izabranih projekata je maj.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.