
Izvor: B92, 24.Nov.2022, 13:54
Kurti: "Sinoćnji dogovor nije dogovor o registarskom tablicama"
Premijer privremenih prištinskih institucija Aljbin Kurti da je stav Prištine ostao isti, ali da se "promenila pozicija šefa evropske diplomatije Žosepa Borela"
Kurti tvrdi da sporazum koji su sinoć postigli glavni pregovoarači Beograda i Prištine nije isti sporazum koji je dvema stranama ponuđen tokom pregovora u Briselu u ponedeljak.
Kurti je u parlamentu u Prištini rekao da nije reč o sporazumu o registarskim tablicama, već, kako tvrdi, o dogovoru da se >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pregovara o nemačko-francuskom predlogu za rešavanje kosovskog pitanja. Objasnio je da je cilj Prištine bio da "francusko-nemački predlog za normalizaciju odnosa sa Beogradom postane predmet razgovora u Briselu".
"Sinoćnji dogovor nije dogovor o registarskom tablicama. Daćemo prostor pregovorima o predlogu EU, koji se ranije zvao francusko-nemački predlog", rekao je Kurti.
On tvrdi da će sporazum o registarskim tablicama važiti dok se ne završe pregovori o francusko-nemačkom predlogu.
Dodao je i da je tekst sporazuma postignutog sinoć "dvostruko duži od onog predloženog u ponedeljak".
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
Kurti: Dogovor nije samo o tablicama
Izvor: NoviMagazin.rs, 24.Nov.2022
Kosovski premije Aljbin Kurti je, govreći o detaljima briselskog dogovora Beograda i Prištine, izjavio da "nije Kosovo promenilo stav, već (šef evropske diplomatije) Žozef Borel".