Krasnići:Tači samovoljno razgovora sa Srbijom

Izvor: Mondo, 26.Sep.2012, 11:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Krasnići:Tači samovoljno razgovora sa Srbijom

Predsednik Skupštine Kosova Jakup Krasnići izjavio je danas da je premijer Kosova Hašim Tači pogrešio što je bez konsultacija pristao za razgovore o poliitčkim pitanjima.

Krasnići, generalni sekretar vladajuće Demokratske partije (DPK), rekao je da će napustiti stranku, ako ona ne bude demokratizovana.

U izjavi prištinskoj televiziji Kohavizion, Krasnići najavio i mogućnost da se kandiduje za predsednika stranke na izborima ove godine. Lider DPK je >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << aktuelni premijer Kosova Hašim Tači.

Krasnići je od Tačija zatražio i da se izjasni o skandalu oko hotela Grand gde je navodno zamenik ministra finansija Astrit Harači od zamenika premijera Behdžeta Pacolija tražio 3,6 miliona evra mita da spreči da Kosovska agencija za privatizaciju preuzme hotel zbog neispunjavanja obaveza o privatizaciji.

Kasnije je zbog neispunjavanja obaveza iz ugovora hotel Grand oduzet od kupaca, među kojima je bio i Pacoli.

Krasnići je zatražio i da se napravi bilans dosadašnjeg procesa privatizacije jer se, kako je rekao, u klimi koja je stvorena ne može nastaviti privatizacija preostalih preduzeća.

Generalni sekretar vladajuće DKP je optužio pojedine članove svoje stranke da su poslaničke funkcije dobili zahvaljujući mahinacijama unutar partije.

(Beta)
Pogledaj vesti o: Hašim Tači,   Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Mondo...



Povezane vesti

Krasnići kritikuje Tačija zbog razgovora sa Srbijom

Izvor: Blic, 26.Sep.2012

Predsednik Skupštine Kosova Jakup Krasnići izjavio je danas da je premijer Kosova Hašim Tači pogrešio što je bez konsultacija pristao za razgovore sa Srbijom o političkim pitanjima...Krasnići, generalni sekretar vladajuće Demokratske partije, rekao je da će napustiti stranku, ako ona ne bude...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.