KORONA SOLIDARNOST ILI? SAD najavile globalni projekat imunizacije - doniraju 500 miliona vakcina

Izvor: SrbijaDanas.com, 10.Jun.2021, 09:18

KORONA SOLIDARNOST ILI? SAD najavile globalni projekat imunizacije - doniraju 500 miliona vakcina

Fajzer i nemački partner te američke kompanije Biontek saopštili su danas da su pristali da isporuče američkoj vladi 500 miliona doza vakcina protiv korona virusa

Ove vakcine će SAD donirati siromašnim zemljama u naredne dve godine.

Prema saopštenju, isporuka od 200 miliona doza počeće u avgustu i biće završena do kraja godine, dok će 300 miliona doza planiranih za 2022. godinu biti isporučeno >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << između januara i kraja juna.

Vakcine, koje će biti preuzete iz Fajzerovih postrojenja u SAD biće obezbeđene po neprofitnoj ceni, prenosi Rojters.

Donacije će biti upućene u 92 zemlje sa nižim primanjima, kao i Afričkoj uniji.

Donacije će biti dostavljene kroz program Kovaks koji distribuira vakcine za Kovid-19 siromašnim i zemljama sa srednjim primanjima, uz podršku Svetske zdravstvene organizacije (SZO) i Globalnog saveza za vakcine i imunizaciju (GAVI).

Kako je ranije javio Rojters, pozivajući se na dobro obaveštene izvore, da će predsednik Džo Bajden objaviće sporazum u četvrtak na sastanku G7.

Pred polazak za Britaniju, predsednik Bajden je reporterima rekao da ima strategiju za globalnu vakcinaciju, ali nije izneo više detalja.

Nastavak na SrbijaDanas.com...






Povezane vesti

Novalić: Potpisali smo ugovor za nabavku 500.000 doza vakcina Sinopharm

Izvor: Nezavisne Novine, 10.Jun.2021

SARAJEVO - Federalni premijer Fadil Novalić danas je u Mostaru otkrio da je potpisan ugovor za nabavku 500.000 doza Sinopharm vakcina protiv virusa korona.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.