
Izvor: Kurir, 07.Jun.2014, 14:06 (ažurirano 02.Apr.2020.)
KAKAV DAN D: Obama žvakao žvaku na glavnoj ceremoniji?!
Od sinoć je meta na društvenim mrežama, pošto je snimljen kako žvaće žvaku tokom ceremonije u Normandiji, a mnogi su osudili njegov gest
UISTREAM - Američki predsednik Barak Obama žvakao je žvaku tokom glavne ceremonije obeležavanja 70 godina od savezničkog iskrcavanja u Normandiji, prenose francuski mediji.
"Obama je od sinoć meta korisnika interneta na društvenim mrežama, pošto je snimljen kako žvaće žvaku tokom ceremonije u Normandiji", naveli su >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << mediji i dodali da su mnogi osudili njegov gest ocenivši da je nepristojan. Obama je verovatno imao žvaku na bazi nikotina, pošto je bivši pušač.
http://www.youtube.com/watch?v=Oruve06Hz1E
Mediji podsećaju da Obamu svi kritikuju jer često žvaće žvaku na javnim mestima. Američki predsednik je posebno kritikovan kada je u decembru 2013. godine žvakao žvaku na sahrani bivšeg južnoafričkog predsednika Nelsona Mandele. Obamino okruženje navodi da on to radi kako ne bi pušio i da je razvio diskretnu tehniku da se oslobodi žvake pre držanja govora.