KADA TRUBE ZAPLAČU, SUZE SAME KREĆU: Policijski orkestar zasvirao omiljene srpske pesme iz Prvog svetskog rata

Izvor: SrbijaDanas.com, 15.Sep.2021, 18:18

KADA TRUBE "ZAPLAČU", SUZE SAME KREĆU: Policijski orkestar zasvirao omiljene srpske pesme iz Prvog svetskog rata

Manifestacija na Trgu republike privukla je veliki broj gledaoca

U Srbiji i svim mestima gde živi naš narod danas se obeležava Dan srpskog jedinstva, slobode i zastave.

Centralna manifestacija je u Beogradu, gde će se tri defilea, koji kreću od spomenika Karađorđu, Njegošu i Vojvodi Vuku, simbolično stopiti ispred Stefana Nemanje na Savskom trgu.

Na Trgu Republike policijski orkestar je privukao veliku pažnju građana, pogotovo tokom izvođenja omiljene >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << tradicionalne srpske pesme "Tamo daleko", koja govori o stradanju naših vojnika u Prvom svetskom ratu.

Pored konjičke jedinice policije postrojeni su i mladići u uniformama srpske vojske iz Prvog svetskog rata, a nakon "Tamo daleko" orkestar je izveo omiljenu srpsku koračnicu – "Marš na Drinu".

Nastavak na SrbijaDanas.com...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.