ISTREBLJUJU NAS KAO ALBANCI NA KOSOVU! Patrijarh Irinej odgovorio na PRLJAVU PROVOKACIJU Milovog ministra

Izvor: SrbijaDanas.com, 19.Feb.2020, 08:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"ISTREBLJUJU NAS KAO ALBANCI NA KOSOVU!" Patrijarh Irinej odgovorio na PRLJAVU PROVOKACIJU Milovog ministra

Zaklanjaju ono što im je namera - da oslabe Crkvu, da oslabe narod i da se oslobode Srba, kao i Albanci sa Kosova.

Patrijarh srpski Irinej najoštrije je osudio izjavu crnogorskog ministra odbrane Predraga Boškovića, koji je poručio da je "Zakon o slobodi veroispovesti iskorišćen kako bi se protiv Crne Gore poveo krstaški rat" i pozvao narod da nastavi borbu za svetinje u Crnoj Gori!

Poglavar Srpske pravoslavne crkve ističe da je krajnji cilj takvih poruka istrebljenje >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << Srba sa prostora Crne Gore.

- Tu nema komentara, oni to stalno pričaju!

Pozadina zakona je da se istrebe Srbi iz Crne Gore! Mi ćemo nastaviti da se borimo, da narod izlazi na litije. Nadamo se da će Ustavni sud imati razumevanja - naveo je patrijarh.

Na drugoj strani, Bošković je odnose sa Srbijom ocenio kao najlošije od obnove crnogorske nezavisnosti, te naveo da protestne litije "nemaju nikakve veze sa zakonom, već je namera da se Crna Gora predstavi kao srpska država kojoj bi se poništila nezavisnost izglasana na referendumu 2006. godine".

- Protesti nemaju veze sa zakonom, jer da je tako, on bi se primenio, pa bismo videli da li ugrožava bilo čija prava. Vidimo da to nije slučaj. Vidimo ikonografiju na skupovima, kako se označava teritorija Crne Gore kao srpske države, vidimo crtanje srpskih motiva - rekao je ministar.

Jedan od lidera Demokratskog fronta Andrija Mandić ističe da je velika žalost čitave Crne Gore jer ima takvog ministra odbrane.

- Od nekadašnjeg srpskog ratnika i pripadnika Belih orlova došao je do pozicije da podseća na nekadašnje crnogorske ustaše. Žao mi je što je zapao u takvo psihodelično stanje jer mislim da bi čoveku trebalo pomoći da se vrati svome korenu, svojoj crkvi. On je nosilac Ordena Svetog Save drugog stepena, treba da ga uzme u ruke i suoči se s njim, svojim precima i pokuša da se dozove pameti.

Inače, mladići iz Podgorice - Ognjen Maraš, Miloš Ajković, kao i Aleksandar Babić iz Prijepolja i Miroslav Antić iz Zemuna, koji su 11. februara krenuli na litiju dugu 500 kilometara od Beograda do Podgorice, juče su ušli u Crnu Goru!
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na SrbijaDanas.com...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Patrijarh Irinej: Hoće da istrijebe Srbe iz Crne Gore, kao sa Kosmeta

Izvor: Nezavisne Novine, 19.Feb.2020

BEOGRAD - Njegova svetost patrijarh srpski Irinej ocijenio je da je pozadina crnogorskog Zakona o slobodi vjeroispovijesti da se istrijebe Srbi iz Crne Gore, kao sa Kosova i Metohije.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Irinej: Žele da istrebe Srbe sa prostora Crne Gore

Izvor: Danas, 19.Feb.2020

Patrijarh srpski Irinej osudio je izjavu crnogorskog ministra odbrane Predraga Boškovića da je Zakon o slobodi veroispovesti iskorišćen kako bi se protiv Crne Gore poveo krstaški rat, i pozvao narod da nastavi borbu za svetinje.

Nastavak na Danas...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.