I DALJE ČEPOVI I SATI ČEKANJA NA GRANICAMA: Kolone kilometarske, haos na Horgošu i Kelebiji

Izvor: SrbijaDanas.com, 01.Sep.2019, 15:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

I DALJE ČEPOVI I SATI ČEKANJA NA GRANICAMA: Kolone kilometarske, haos na Horgošu i Kelebiji

Najduže kolone ovog nedeljnog poslepodneva formirale su se na graničnim prelazima Srbije sa Makedonijom, gde je moguće čekanje i duže od tri sata.

Situacija nije bolja ni na granici sa Mađarskom, gde se takođe čeka satima, a samo sa naše strane oko 90 minuta.

Najduže čekanje očekuje putnike na graničnom prelazi Preševo, na izlazu iz zemlje, gde se od jutros formirala kolona vozila duga četiri kilometra. Prema poslednjim informacijama, zadržavanje na ovom >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << prelazu je tri sata.

- Prema zvaničnim informacijama, na graničnom prelazu Preševo, na izlazu iz zemlje čeka se tri sata, ali je moguće da čekanje bude i duže jer su međuzone pune i stvaraju se čepovi. Slična situacija u međuzonama je i na graničnim prelazima Horgoš 2 i Kelebija - rekli su iz AMSS.

Na ovom graničnom prelazu sa Makedonijom, na ulazu u zemlju čekanje je oko sat i po vremena.

Na graničnom prelazu Horgoš na izlazu iz zemlje putnička vozila i autobusi čekaju oko sat vremena, dok na ulazu nema dužeg zadržavanja. Na prelazu Horgoš 2, vozila na izlazu iz zemlje čekaju 90 minuta. Na graničnom prelazu Kelebija na izlazu iz zemlje zadržavanja su 30 minuta, dok se na prelazima Bački vinogradi i Đala čeka sat vremena.

Zbog punih međuzona i dugog čekanja na ovim graničnim prelazima sa Makedonijom i Mađarskom, iz AMSS savetuju putnicima da koriste alternativne granične prelaze.

Na granici sa Hrvatskom, na izlazu iz zemlje, putnici koji koriste granični prelaz Batrovci mogu da očekuju zadržavanje od oko 30 minuta.

Na graničnom prelazu Gradina vozila na izlazu iz zemlje čekaju oko 70 minuta, dok su na ulazu zadržavanja oko pola sata.

Kada je u pitanju čekanje na granici sa Crnom Gorom, na graničnom prelazu Gostun, na ulazu u Srbiju zadržavanje traje oko sat vremena, dok na izlazu iz zemlje nema većih gužvi.

Na svim ostalim graničnim prelazima, prema poslednjim informacijama, zadržavanja su kraća od pola sata.

Kako biste izbegli dugo čekanje na granici sa Makedonijom, najbolje bi bilo da koristite alternativni granični prelaz Prohor Pčinjski.

Najbolje rešenje kada putujete u Hrvatsku bilo bi da se kod Kuzmina isključite i da koristite tri alternativna granična prelaza, koji se nalaze između Hrvatske i Srbije, a to su: Ljuba, Sot i Tovarnik.

Granični prelaz Gostun je tokom letnje sezone prilično preopterećen, te su alternative za put u Crnu Goru prelazi Jabuka i Špiljani.

Nastavak na SrbijaDanas.com...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.