Вучић: Србија и Кипар да појачају сарадњу

Izvor: GradskeInfo.rs, 22.Nov.2023, 20:50

Вучић: Србија и Кипар да појачају сарадњу

Председник Србије Александар Вучић изјавио је после састанка са кипарским колегом Никосом Христодулидесом у среду у Београду да су недвосмислено потврдили жељу за даљим јачањем билатералних односа и сарадње и захвалио Кипру на подршци територијалном интегритету и суверенитету >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << Србија. FOTO TANJUG/ RADE PRELIĆ/ bs „Изразио сам захвалност Кипру што подржава територијални интегритет и суверенитет Србије и поштује међународно јавно право, Повељу УН и Резолуцију 1244“, рекао је Вучић на конференцији за новинаре са Христодулидесом.
Он је напоменуо да Србија у потпуности подржава норме међународног јавног права, Повељу УН и територијални интегритет и суверенитет Кипра на копну и на мору.
Та политика Србије је непроменљива, рекао је Вучић и додао да су Србија и Кипар прави пријатељи.
„Лично сам имао прилику да председника Христодулидеса детаљно упознам са ситуацијом на Косову и Метохији, током дијалога и жељом Србије да компромисом и дијалогом реши проблеме у вези са тим веома тешким питањем“, рекао је Вучић.
„Указао сам и на тешкоће и тежину положаја Срба на Косову и Метохији и тежак положај Србије, која сада не својом кривицом трпи само зато што поштује норме међународног јавног права и Повељу УН. и због политике силе и уништавања међународног права од стране оних који су много јачи од њега“, рекао је он.
Христодулидес је прави пријатељ Србије и ми смо поносни, срећни и захвални што је гост наше земље“, рекао је он.
„Желео бих да се ви и ваша делегација осећате као код куће у Србији, као што се и ми осећамо у Никозији“, рекао је Вучић Христодулидесу.
Вучић је рекао да је са Христодулидесом имао састанак иза затворених врата, након чега је уследио састанак делегација Србије и Кипра, а да ће увече бити одржана свечана вечера у Христодулидесову част.
Најављујући за четвртак трећи састанак савета о сарадњи Србије и Кипра, Вучић је рекао да су Египат и Грчка једине друге земље са којима је Србија одржала овакве самите и напоменуо да то показује важност односа Србије и Кипра.
Савет се раније састајао 2013. и 2018. године.
Obuka pripadnika 63. padobranske brigade

 
Преузмите андроид апликацију.
Чланак Вучић: Србија и Кипар да појачају сарадњу се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.