Последња недеља изложби „Уметничка збирка Матице српске“ и „Калеидоскоп“ у Галерији Матице српске

Izvor: GradskeInfo.rs, 18.Maj.2026, 15:11

Последња недеља изложби „Уметничка збирка Матице српске“ и „Калеидоскоп“ у Галерији Матице српске

Галерија Матице српске улази у последњу недељу трајања изложби „Уметничка збирка Матице српске“ и „Калеидоскоп“, па посетиоце до 24. маја очекује и последња прилика да их погледају у простору Галерије. Фото: Галеија Матице српске Тим поводом биће организована ауторска и кустоска >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << вођења, која ће публици понудити додатни увид у поставке и омогућити ново читање изложених дела.
Последњи пратећи програм изложбе „Калеидоскоп“ Последњи пратећи програм изложбе „Калеидоскоп“ биће одржан у петак, 22. маја, у 19 часова, а водиће га Лука Кулић, уметнички директор и један од аутора изложбе.
Кроз разговор о концепту поставке и одабраним делима, публика ће имати прилику да се упозна са „калеидоскопским“ принципом који повезује уметничке поетике Милана Соларова, Младена Маринкова, Ратомира Кулића и Драгомира Угрена.
Посебан акценат биће стављен на стваралаштво Драгомира Угрена, чијем се опусу Лука Кулић посебно посветио током рада на изложби.
Ауторско вођење понудиће увид у односе међу уметницима, заједнички културни контекст и специфичности њихових уметничких израза, кроз које изложба гради вишеслојну слику савремене уметничке сцене.
Кустоска вођења кроз „Уметничку збирку Матице српске“ У недељу, 24. маја, у 13 и 17 часова биће одржана последња два термина кустоских вођења кроз изложбу „Уметничка збирка Матице српске“, са фокусом на личности представљене на портретима.
Посетиоци ће имати прилику да сазнају више о људима који су обележили историју Матице српске и ширег културног простора – ко су били, чиме су се бавили и какав траг су оставили.
Кроз разговор са музејском едукаторком Милицом Милошевић, портрети ће бити представљени као сведочанства времена, друштва и културе сећања, уз простор за дијалог и савремено тумачење њиховог значаја.
Обе изложбе биће отворене за посетиоце до недеље, 24. маја.
„Карневал радости“ – самостална изложба Алене Гојак у Новом Саду

Преузмите андроид апликацију.
Чланак Последња недеља изложби „Уметничка збирка Матице српске“ и „Калеидоскоп“ у Галерији Матице српске се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.