Грешке које правимо када пијемо воду могу негативно да утичу на нас: Шта никако не треба да радимо

Izvor: GradskeInfo.rs, 28.Jan.2024, 09:01

Грешке које правимо када пијемо воду могу негативно да утичу на нас: Шта никако не треба да радимо

Сви пијемо воду која је остала преко ноћи поред нашег кревета, у флаши или чаши. Или чак из флаше за воду, која је остављена у аутомобилу током ноћи. Али колико су ове навике заиста безбедне? Фото: Pexels/Andrea Piacquadio Укус воде Да ли сте икада пили воду која је целе ноћи одстојала на вашем >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << ноћном ормарићу и осетили да је другачијег укуса? Па, ово је због угљен-диоксида. Када оставите чашу воде непокривену око 12 сати, угљен-диоксид у ваздуху почиње да се меша са њом. Ово снижава рН ниво воде и даје јој „чудан“ укус.
Али чак и тада, ова вода је безбедна за пиће. Поред тога, већина стручњака верује да вода из славине има рок трајања од шест месеци. Након овог времена, хлор се дифундује до те мере да у њему почињу да расту бактерије. Раст бактерија је још већи када се вода чува на топлом месту.
Из отворене посуде Требало би да избегавате да пијете воду која остаје предуго изложена ваздуху. Вода остављена преко ноћи или дуже време у отвореној чаши или другој посуди садржи многе бактерије и није безбедна за пиц́е. Никад не знате колико је прашине и других ситних честица ушло у чашу.
Из флаше Вода која дуго стоји у пластичној флаши није безбедна за пиће. То је зато што када ставимо уста на ивицу флаше да пијемо, мртве ћелије, прашина и зној који покривају нашу кожу се мешају назад у остатак садржаја. Сви знамо да чак и наша пљувачка носи много бактерија, које се помешају у боци. У њој расту бактерије и када поново попијете из исте флаше, пронађу идеалан пролаз у ваше тело. Ово може изазвати многе здравствене проблеме. Ствари постају још горе ако своју флашу поделите са неким другим.
Заборављена боца у ауту Вода која је остала у аутомобилу се загрева што ствара савршено тло за размножавање бактерија. Флаше направљене од БПА, хемијског органског једињења које се широко користи као адитив у производњи пластичних боца за једнократну употребу, или друге хемикалије, могу бити штетне по ваше здравље.
Додатни савети Увек покријте воду коју држите у чаши или другој отвореној посуди.
Избегавајте пластичне флаше и њихов директан контакт са устима.
Не остављајте флаше са водом у аутомобилу.
Користите стаклене чаше и обавезно их перите свакодневно.
Правилна хидратација изнад свега Важност адекватне конзумиције воде је кључна јер је неопходна у свим биохемијским процесима који се одвијају у нашем организму. Адекватна хидратација помаже људском телу, између осталог:
-За контролу телесне температуре
-За транспорт хранљивих материја до телесних ткива
-Да елиминише нуспроизводе метаболизма
-За боље варење хране
-За одржавање здравља зглобова
Преузмите андроид апликацију.
Чланак Грешке које правимо када пијемо воду могу негативно да утичу на нас: Шта никако не треба да радимо се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.