Izvor: B92, 15.Apr.2012, 18:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Šutanovac proveo Uskrs sa vojnicima
Kuršumlija -- Ministar odbrane Dragan Šutanovac i načelnik Generalštaba general-potpukovnik Ljubiša Diković posetili su pripadnike Vojske Srbije u bazi "Mrče".
Šutanovac je čestitao Uskrs pripadnicima vojske u bazi, istakavši da je prvi put obišao bazu "Mrče" koja nadzire deo administrativne linije na Kosovu i Metohiji na 35 kilometara od Kuršumlije >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << s kapacitetima koji taj kraj čine bezbednim, objavljeno je na sajtu ministarstva.
"Uz probleme koji postoje, pre svega one koji se tiču bespravne seče šume, sve drugo je stabilno. Danas smo ovde na veliki pravoslavni praznik Uskrs u nameri da obiđemo vojnike, da kucamo jaja i da im poželimo svu sreću u budućnosti i da nastave da izvršavaju zadatke na najbolji mogući način", poručio je ministar.
On je izrazio i posebno zadovoljstvo što u bazi koja je jedna od najudaljenijih, zatiče raspoložena lica.
Ministar odbrane i visoke starešine Vojske Srbije u dobrom raspoloženju oprobali su se u kucanju uskršnjih jaja, međusobno i sa vojnicima.
Vojnici iz baze Mrce poklonili su ministru Šutanovcu i generalu Dikoviću maketu - ručni rad Crkve Svetog Đorđa kod Lukovske banje, koja se nalazi nedaleko od baze.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija







