
Izvor: SrbijaDanas.com, 10.Avg.2020, 11:10
Velika buka zbog haj-tek policajaca Donalda Trampa
Velika Twitter borba...
Tviter rat se nastavlja, a komentari na odluku američkog predsednika Donalda Trampa da pošalje federalnu policiju u gradove u kojima neredi i dalje besne, postali su kreativni.
This isn't real. It was created by a video game designer. When can we expect the retraction and apology @CheriJacobus? https://t.co/iKgqUDbbHf
— Matt Walsh (@MattWalshBlog) July 27, 2020
Šeri Džejkobus, korisnica Tvitera koja je velika >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << Trampova kritičarka, opisuje sebe kao nezavisnu, učenu spisateljicu, napominjući da je izvršni producent internet-stranice "America Reads The Mueller Report".
Ona je objavila na Tviteru fotografiju "američkog policajca u high-tech opremi" sa zanimljivim komentarom.
"Trampova Amerika. Putin mu je rekao da napravi ovo - da bi dominirao", napisala je ona uz fotografiju.Ipak, njena objava, iako je kreativna, nema utemeljenja u stvarnom životu. Fotografija koja je prikazana čak ne pokazuje ni stvarnu osobu, a ne stvarnu opremu. Naime, reč je o CGI modelu, odnosno konceptualnom dizajnu za PC video-igru.
This is concept art by Mike Nash. https://t.co/BVeHfQZRKX pic.twitter.com/XUjey3VFO4
— Belet-Seri (@belet_seri) July 27, 2020
U komentarima joj se javilo nekoliko tviteraša koji su joj objasnili o čemu se radi, ali su i zatražili povlačenje objave i izvinjenje, pa su čak označili i originalnog dizajnera koji je ovo napravio, a zove se Majk Neš.
Čitava "buka" koja se podigla poko ove objave najbolje pokazuje koliko društvene mreže mogu da budu snažno i opasno oružje u obračunu sa neistomišljenicima i deljenju dezinformacija.
Međutim, pokazuje i jednu dobru stvar - a to je da se sve može proveriti u roku od nekoliko minuta na internetu, samo ako znate gde da tražite.
Nastavak na SrbijaDanas.com...