Udineze odlučio šampiona Italije?

Izvor: Mondo, 03.Apr.2016, 16:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Udineze odlučio šampiona Italije?

Udineze savladao Napoli 3:1 u meču 28. kola Serije A. Klub iz Napulja sada ima šest bodova manje od lidera Juventusa

Udineze je u 31. kolu savladao Napoli 3:1 i tako možda i rešio pitanje šampiona Italije.

Napoli je prerpeo prvi poraz u poslednjih šest mečeva i sada je sve dalji od osvajanja titule prvaka Italije. Prvoplasirani Juventus, sedam kola pre kraja Serije A ima 73 boda, šest više od Napolija, i teško je očekivati da aktuelni šampion može da ispusti >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << tu prednost.

La gioia di #BrunoFernandes per la sua 2ª rete. #UdineseNapoli 3-1 al 69’. #SkySerieA#SkyLegendsWEpic.twitter.com/LnRtEAp6Qp

— Sky Sport (@SkySport) April 3, 2016

Junak pobede tim iz Udina bio je dvostruki strelac Bruno Fernandez, koji je mogao i do het- trika, ali nije uspeo da realizuje jedanaesterac.

Udineze, koji pod novim trenerom Luiđijem di Kanijom igra kao preporođen, poveo je u 14. minutu. Kulibali je skrivio jedanesterac, koji je u gol pretvorio Fernandez.



Izvor: youtube

Deset minuta kasnije Napoli je izjednačio. Gol je postigao najbolji strelac Serije A Gonzalo Iguain. Jubilarni, trideseti ove sezone za Argentinca.



Izvor: youtube

Već u sledećem napadu novi penal za Udineze svirao je sudija Masimilijano Irati. Ponovo je šutirao Fernandez, ali je loptu izbio golman Gabrijel, koji je branio umesto povređenog Reine.



Izvor: youtube

 U finišu prvog poluvremena odlično je centrirao Zapata, a Fernandez je drugi gol na meču postigao "makazicama". Kakva majstorija Portugalca.



Izvor: youtube

Početkom drugog poluvremena sudbinu Napolija zapečatio je Tereo, golom nakon asistencije Vidmara.

Napoli je u 75. minute ostao sa 10 igrača. Gonzalo Iguan je dobio drugi žuti karton nakon što je laktom zakačio Felipea. Besan je napustio stadion.

Hero to villain! @sscnapoli top-scorer @G_Higuain reacts with fury after being sent-off against @Udinese_1896. https://t.co/98jDEu5Lk4

— BT Sport Football (@btsportfootball) April 3, 2016

Bivši reprzentativac Srbije Zdravko Kuzmanović odigrao je svih 90 minuta za pobednički tim.

Utakmica u Udinama počela je minutom ćutanja kako bi se odala počast legendi italijanskog fudbala Ćezareu Maldiniju, koji je preminuo sinoć u 84. godini.

Foto: Photo by Dino Panato/Getty Images ...

SERIJA A - 31. KOLO

Udineze - Napoli 3:1 (2:1)

/Fernandez (p) 14, 45, Tereo 57 – Iguain 24/

Đenova - Frozinone (15:00)

Atalanta - Milan

Kjevo - Palermo

Lacio - Roma

Fiorentina - Sampdorija

Inter - Torino (20:45)

U ponedeljak

Bolonja - Verona (20:45)

Subota

Karpi - Sasuolo 1:3 (1:2)

/Galjolo 25 - Sansone 4, Defrel 35, Aćerbi 73/

Juventus - Empoli 1:0 (1:0)

/Mandžukić 44/

TABELA: Juventus (+1) 73, Napoli (+1) 67, Roma 60, Fiorentina 55, Inter 55, Milan 49, Sasuolo (+1) 48, Lacio 42, Kjevo 38, Bolonja 36, Empoli (+1) 36, Đenova 34, Udineze (+1) 34, Torino 33, Atalanta 33, Sampdorija 32, Karpi (+1) 28, Palermo 28, Frozinone 27, Verona 19.

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.