Twitter tuži SAD zbog špijunaže

Izvor: Telegraf.rs, 08.Okt.2014, 15:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Twitter tuži SAD zbog špijunaže

Popularna društvena mreža tvrdi da američka vlada krši slobodu govora koja je propisana Prvim amandmanom američkog Ustava

Američka društvena mreža Twitter podnela je tužbu protiv američkog ministarstva pravde zbog zakona o nadzoru.

Naime, prema aktuelnim propisima, Twitter-u je zabranjeno da objavljuje podatke o zahtevima američke vlade za informacijama o nalozima i aktivnostima korisnika ove društvene mreže, javlja britanski javni servis >> Pročitaj celu vest na sajtu Telegraf.rs << “Bi-Bi-Si”.

Twitter tvrdi da, na ovaj način, američka vlada krši slobodu govora koja je propisana Prvim amandmanom američkog Ustava, zbog čega je kompanija primorana da pokrene tužbu kako bi naterala vladu da bude transparentnija u pogledu zahteva za korisničkim podacima.

- Naše je uverenje da prema Prvom amandmanu Ustava imamo pravo da odgovorimo na zabrinutost korisnika i na izjave američkih zvaničnika i da pružimo informacije o razmerama nadzora američke vlade - izjavio je advokat Twitter-a, Ben Li.

Najnovije vesti iz sveta kompjutera, igrica, mobilnih telefona, gedžeta možete pratiti i na našoj Facebook stranici!

(Telegraf.rs / Tanjug)
Pogledaj vesti o: Twiter

Nastavak na Telegraf.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Telegraf.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Telegraf.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.