Twitter počinje da naplaćuje korišćenje?

Izvor: B92, 24.Mar.2017, 13:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Twitter počinje da naplaćuje korišćenje?

Twitter razmišlja o mogućnosti uvođenja naplate korišćenja, prvenstveno za biznis i napredne korisnike.

Takvi korisnici bi imali pristup naprednoj verziji TweetDeck-a, poboljšanoj verziji interfejsa koji nudi mnogo bolju funkcionalnost nego osnovni Twitter. Kompanija nije davala nikave naznake eventualne mogućnosti da bi mogla da počne da naplaćuje osnovnu uslugu ostalim korisnicima.

Naplata >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << usluge premijum korisnicima bi mogla da donese Twitteru nov izvor prihoda u trenutku kada je broj korisnika koji se okreću drugim mrežama, poput Snapchat-a, u porastu. Broj aktivnih korisnika Twittera je u opadanju, a samim tim i prhod od oglašavanja.

Iz Twittera poručuju da će nova premijum opcija "korisnicima obezbediti napredne mogućnosti za pregled, postovanje, upozorenja i obaveštavanje, kao naprednu analitiku i prilagodljiv interfejs".

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.