Izvor: Nezavisne Novine, 02.Jul.2018, 22:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Twitter najavio jaču borbu protiv manipulacija

Društvena mreža Twitter je saopštila da će ubuduće od novih korisnika tražiti adresu elektronske pošte ili broj telefona, kao dodatnu mjeru za suzbijanje zloupotrebe.

"To je važna promjena za zaštitu ličnosti članova", naveli su predstavnici Twittera zaduženi za bezbjednost, Del Harvi i Joel Rot.

Ta mjera će stupiti na snagu ove godine i neće ugroziti aktivnosti novih korisnika, obećao je Twitter.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << />
Twitter je pojačao borbu protiv programa koji automatski šalju poruke i koriste se za propagandu, posebno političku.

Ta društvena mreža je maja objavila da je identifikovala više od 9,9 miliona takvih automatskih naloga, potencijalno za "spampvanje" drugih korisnika.

(NN/b92.net)

Nastavak na Nezavisne Novine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.