Turska, još jedna pobeda Tvitera

Izvor: RTS, 29.Mar.2014, 14:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Turska, još jedna pobeda "Tvitera"

U drugoj sudskoj odluci o zabrani "Tvitera" u Turskoj, sud ukinuo naredbu da sa te mreže bude uklonjen sadržaj koji jednog bivšeg ministra tereti za korupciju.

Turska je prošle nedelje blokirala pristup Tviteru na kome su objavljivani linkovi ka snimcima telefonskih razgovora u kojima navodno ima dokaza o korupciji u vladi, podseća Tanjug.

Tviter je u petak objavio da je turski sud presudio u korist te društvene mreže. Odluku suda iz >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Tvitera su ocenili "pobedom za slobodu izražavanja".

Advokat bivšeg ministra, čije ime nije navedeno, potvrdio je da je doneta takva presuda, dodavši da će podneti žalbu.

Prošle nedelje drugi turski sud naredio je da pristup Tviteru bude odblokiran, ali turske vlasti saopštile su da im treba 30 dana da sprovedu naredbu i da bi mogli da podnesu žalbu.

Turska je prošle nedelje suspendovala pristup Tviteru, koji je bio veza ka internet stranicama na kojima su bili snimci koji impliciraju korupciju u turskoj vladi.

Potom je blokiran i pristup Jutjubu, nakon što je u javnost dospeo snimak sastanka vlade posvećenog pitanjima bezbednosti.
Pogledaj vesti o: Twiter

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.