Izvor: Blic, 16.Apr.2016, 00:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Švedski MINISTAR na prijemu sa EKSTREMISTIČKIM ISLAMISTIMA

Švedski ministar stanogradnje i razvoja gradova Mehmet Kaplan bio je na prijemu sa pripadnicima desno ekstremističkih i islamističkih organizacija, što je izazvalo burnu reakciju i osudu švedske javnosti.

The 'Swedish' housing minister Mehmet Kaplan, and his cosy mingle with far-right Turkish extremists. Disgusting. pic.twitter.com/Q7BbNJ4HM9

Predsednik švedske Vlade Stefan Lofven uputio je juče kritiku svom ministru i izrazio duboko žaljenje zbog onog >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << što se dogodilo, dok neki Kaplanovi partijski drugovi kao Rebvar Hasan traže njegovu ostavku.

Na pitanja brojnih novinara o ovom neprihvatljivom postupku ministra iz švedske vlade, Kaplan je odgovorio da nije znao da su na prijemu koji je organizovala jedna turska firma bili i predstavnici ekstremističko-islamističkih organizacija "Sivi vukovi" i "Milli Görüs", prenose švedski mediji.

The 'Swedish' housing minister Mehmet Kaplan, and his cosy mingle with far-right Turkish extremists. Disgusting. pic.twitter.com/Q7BbNJ4HM9

Švedski državni radio podsetio je da je Kaplan, sada predstavnik Ekološke partije u koalicionoj vladi, ranije bio član organizacije "Mladi muslimani" i da je na svojim propovedima zagovarao džihad.

Malo je verovatno, ističu mediji, da mu nije bilo poznato ko je potpredsednik Turskog saveza u Švedskoj, a to je čovek koji je morao podneti ostavku zbog svog javnog istupa da "treba pobiti sve jermenske pse".

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.