Izvor: B92, 15.Mar.2015, 22:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Srpski Twitter poludeo za jednim haštagom
Kako je jedan haštag ujedinio srpsku Twitter zajednicu?
Večeras je srpsko Twitter nebo bilo preplavljeno haštagovima #radiobattleRS. Oni su se merili u desetinama hiljada. Zašto?
Naime, početkom godine, italijanska radio stanica RAI, Radio 2 je pokrenula ideju o zajedničkom radijskom programu evropskih radio stanica u kojem će se “voditi bitka za slušaoce”. Jedini naš predstavnik je bio omladinski >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << O radio.
Ideja je bila da se putem Twittera glasa za najbolje, a haštag #radiobattleRS je značio glas za O radio.
Iako naš predstavnik nije pobedio, solidarnost koju su pokazali tviteraši tokom sat vremena glasanja, ostavila je mnoge bez teksta. Haštag #radiobattleRS je između 20 i 21h ostavilo više desetina hiljada ljudi na Twitteru. Osećaj je bio sličan onome “svi za jednog jedan za sve”.
Možda tviteraše bije glas da su ovakvi ili onakvi, ali ovoga puta su pokazali da im je solidarnost jedna od jačih strana.
.
.







