Izvor: B92, 07.Jan.2023, 20:00
"Srbe nećete oterati"
Odgovorni za napad u selu Gotovuša kod Štrpca, kada su ranjena dva srpska dečaka, moraju da znaju da nikada neće oterati srpski narod sa njihove zavetne zemlje.
Ovo je danas rekao predsednik Nove srpske demokratije i jedan od lidera Demokratskog fronta u Crnoj Gori, Andrija Mandić.
"Umesto da mirno proslavljamo Božić, ovi blagi dani su pretvoreni u brigu čitavog srpskog naroda za bezbednost naših sunarodnika na KiM. Kulminacija tog terora je ranjavanje srpske >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dece na Badnji dan dok su išli po badnjak i prebijanje mladića u povratku sa Božićne liturgije", napisao je Mandić u objavi na Tviteru. Navodi da atmosfera hajke na Srbe i SPC "budi agresivnost kod antisrpskih ekstremista", ne samo na KiM, nego i na drugim prostorima gde živi srpski narod.
"Odgovorni za ovo nedelo, pored dobijanja adekvatne kazne, moraju znati da nikada neće oterati srpski narod sa njihove zavetne zemlje", dodaje Mandić.
Naglašava, da takvi napadi samo dodatno motivišu Srbe na zajedništvo, "ne samo u osudi ovakvih zločina, nego prvenstveno na ukupno zajedničko djelovanje".
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.




