Izvor: B92, 09.Dec.2010, 01:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Prva privatna kapsula oko Zemlje

Vašington -- Prva privatna kapsula lansirana u svemir, sletela je u sredu uveče u Tihi okean pošto je prethodno dva puta obišla zemljinu orbitu, saopštila je NASA.

"Kapsula Dragon' kompanije Spejs Eks' uspešno je sletela u okean. Misija je uspela!", objavila je američka svemirska agencija na svom nalogu na mreži Tviter.

Američka kompanija "Spejs Eks" potvrdila je da je kapsula sletela nešto >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << manje od četiri sata posle lansiranja rakete Falkon koja je prenosila tu kapsulu.

"Dragon” je lansiran iz Kejp Kaneverala na Floridi, a to je bilo prvo lansiranje privatne kapsule u svemir.

Ona je dizajnirana da u njoj može da boravi sedam ljudi, a mogla bi da bude korišćena za snadbevanje astronauta na Međunarodnoj svemirskoj stanici.
Pogledaj vesti o: Twiter

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.