Izvor: B92, 09.Dec.2010, 01:16 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Prva privatna kapsula oko Zemlje
Vašington -- Prva privatna kapsula lansirana u svemir, sletela je u sredu uveče u Tihi okean pošto je prethodno dva puta obišla zemljinu orbitu, saopštila je NASA.
"Kapsula Dragon' kompanije Spejs Eks' uspešno je sletela u okean. Misija je uspela!", objavila je američka svemirska agencija na svom nalogu na mreži Tviter.
Američka kompanija "Spejs Eks" potvrdila je da je kapsula sletela nešto >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << manje od četiri sata posle lansiranja rakete Falkon koja je prenosila tu kapsulu.
"Dragon” je lansiran iz Kejp Kaneverala na Floridi, a to je bilo prvo lansiranje privatne kapsule u svemir.
Ona je dizajnirana da u njoj može da boravi sedam ljudi, a mogla bi da bude korišćena za snadbevanje astronauta na Međunarodnoj svemirskoj stanici.
Pogledaj vesti o: Twiter










