Stiv Džobs jednostavno prestao da diše

Izvor: Glas javnosti, 12.Okt.2011, 07:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Stiv Džobs jednostavno prestao da diše

SAN FRANCISKO - Suosnivač kompanije "Epl" (Apple) Stiv Džobs preminuo je usled zastoja u disanju koji je izazvan tumorom pankreasa od koga se poslednjih nekoliko godina lečio, navedeno je u smrtovnici koju je objavio Zavod za javno zdravlje okruga Santa Klara.

U dokumentu stoji da je neposredan uzrok smrti zastoj u disanju koji je nastao usled širenja tumora pankreasa, prenela je agencija Rojters, podsećajući da autopsija >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << tela nije obavljena.

Džobs je preminuo 5. oktobra u 56. godini u svom domu u gradu Palo Alto, u Kaliforniji, navedeno je u smrtovnici.

Osnivač "Epla" je u avgustu podneo ostavku na mesto generalnog direktora te kompanije, navodeći tom prilikom da više nije u stanju da ispunjava obaveze koje nosi ta funkcija.

Džobs je bio jedan od najinventivnijih ljudi na svetu koji je svojim izumima, počev od ličnog računara do ajpoda i ajfona, ostavio neizbrisiv trag u svetu računarskih tehnologija.

Njegovo bogatstvo procenjuje se na 8,3 milijardi dolara.

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.