Podrška promeni Ustava u Egiptu?

Izvor: RTS, 16.Dec.2012, 13:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Podrška promeni Ustava u Egiptu?

Većina birača prvog dana glasanja podržala promenu Ustava, tvrde egipatski islamisti. Predlog konzervativnog Ustava, koji podržava Muslimansko bratstvo, čiji je član i predsednik Muhamed Mursi, izazvao podele u Egiptu.

Muslimansko bratstvo, iz čijih je redova predsednik Egipta Muhamed Mursi, saopštilo je da je tesna većina glasača podržala kontroverzni Predlog ustava tokom prvog dana referenduma.

Predlog, koji podržavaju egipatski islamisti i predsednik Mursi, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << izazvao je podele u zemlji.

Muslimansko bratstvo je navelo jutros na Tviteru da je oko 57 odsto izašlih glasača podržalo Predlog ustava, dok je oko 43 odsto bilo protiv.

Glasanje je juče održano u 10 od 27 egipatskih provincija. U ostalih 17 glasanje će biti sprovedeno 22. decembra.

Od deset gradova u kojima je održano glasanje, samo je u Kairu i u Garbiju bilo više glasova protiv.

Najveća podrška ustavu je bila u rodnom kraju egipatskog predsednika Muhameda Mursija, gde je 95 odsto birača za novi ustav.

Muslimansko bratstvo je u prošlosti precizno pogađalo izborne rezultate u Egiptu.

U glasanju je, prema podacima Bratstva, učestvovalo 32 odsto birača.

Drugi dan glasanja će važiti za uglavnom ruralne provincije, čije je stanovništvo mahom konzervativno.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.