Izvor: Danas, 17.Feb.2010, 21:43 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tužba još nije stigla na red
Članovi nekadašnjeg štrajkačkog odbora Fabrike vagona Bratstvo organizovali su protest ispred zgrade suda u Subotici, dok su radnici istovremeno na jedan sat obustavili rad u fabrici, zbog procesa koji je juče pokrenut u Opštinskom sudu u Novom Sadu protiv njihovog kolege i bivšeg predsednika Štrajkačkog odbora Marka Skenderovića. Njega je tužio bivši većinski vlasnik Bratstva Vladimir Delić za klevetu, odnosno zbog izjave medijima da ljudi koji ne rade po zakonu treba da odgovaraju i nađu se iza rešetaka, a ne na ambasadorskom mestu.
Pogledaj vesti o: Subotica
Protest radnika subotičkog "Bratstva"
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 17.Feb.2010
SUBOTICA - Radnici subotičke fabrike "Bratstvo" ponovo su danas obustavili rad na sat vremena, a njihovi predstavnici održali su protestni skup pred zgradom Suda u Subotici...Ovog puta, povod nisu bile neisplaćene zarade, već tužba koju je zbog navodne klevete protiv bivšeg predsednika štrajkačkog...



