Izvor: RTS, 14.Sep.2015, 13:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Simens" seli proizvodnju u Srbiju?
Kompanija "Simens" nastaviće da povećava broj zaposlenih u fabrici vetrogeneratora u Subotici i razmatra premeštanje kapaciteta iz drugih zemalja u Srbiju, najavio je generalni direktor "Simensa" u Srbiji Udo Ajhlinger.
Udo Ajhlinger nije mogao detaljnije da otkrije planove o povećanju broja zaposlenih u "Simensovoj" fabrici u Subotici, koja će nakon zapošljavanja 220 radnika do kraja septembra obezbediti >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << posao za oko 1.500 ljudi u kompaniji "Simens Srbija".
"'Simensova' fabrika u Subotici je dobar primer šta možemo da uradimo i tamo ćemo nastaviti rast i otvaranje radnih mesta. Početkom sledeće godine, trebalo bi da objavimo dobre vesti", rekao je Ajhlinger, koji je na čelu "Simensa" u Srbiji od 1. avgusta ove godine.
Generalni direktor "Simensa" istakao je da je pogon u Subotici trenutno peta po veličini fabrika velikih generatora za vetrenjače na svetu u korporaciji "Simens", a da je cilj da bude na prvom mestu.
"Planovi već postoje i razmišljamo kako da poboljšamo situaciju u Srbiji premeštanjem kapaciteta iz drugih zemalja i popravimo ekonomski položaj Srbije i kompanije istovremeno", istakao je Ajhlinger.
Dodaje i da je "Simens" zadovoljan razultatima poslovanja u Srbiji u tekućoj poslovnoj godini, koja se završava 30. septembra, ali da ne bi bio dobar menadžer kada bi rekao da ne bi moglo i bolje.
"Pokrenuli smo promene u određenim delovima poslovanja. U Srbiji smo posvećeni rastu i voleli bismo da ljudima damo više posla i veće plate", rekao je Udo Ajhlinger.
Nemački "Simens" je fabriku u Srbiji uvrstio u grupu najvećih i najznačajnijih u svom proizvodnom sistemu i do sada je izvezeno gotovo 18.000 vetrogeneratora.
Pogledaj vesti o: Subotica
Ajhlinger: Simens razmatra premeštanja kapaciteta iz drugih zemalja u Srbiju
Izvor: Beta Video, 14.Sep.2015
OPATIJA - Kompanija Simens će nastaviti da povećava broj zaposlenih u fabrici vetrogeneratora u Subotici i razmatra premeštanje kapaciteta iz drugih zemalja u Srbiju, najavio je generalni direktor Simensa u Srbiji Udo Ajhlinger ``Simensova fabrika u Subotici je dobar primer šta možemo da uradimo...
Kliknite na sliku da bi video krenuo.
Realizovano uz pomoć www.beta-video.tv
Siemens seli proizvodnju u Srbiju?
Izvor: Advertiser-Serbia.com, 15.Sep.2015, 07:56
Kompanija Siemens nastaviće da povećava broj zaposlenih u fabrici vetrogeneratora u Subotici i razmatra premeštanje kapaciteta iz drugih zemalja u Srbiju, najavio je generalni direktor Siemens-a u Srbiji Udo Ajhlinger..Udo Ajhlinger nije mogao detaljnije da otkrije planove o povećanju broja zaposlenih...













