Simens seli proizvodnju u Srbiju?

Izvor: RTS, 14.Sep.2015, 13:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Simens" seli proizvodnju u Srbiju?

Kompanija "Simens" nastaviće da povećava broj zaposlenih u fabrici vetrogeneratora u Subotici i razmatra premeštanje kapaciteta iz drugih zemalja u Srbiju, najavio je generalni direktor "Simensa" u Srbiji Udo Ajhlinger.
Udo Ajhlinger nije mogao detaljnije da otkrije planove o povećanju broja zaposlenih u "Simensovoj" fabrici u Subotici, koja će nakon zapošljavanja 220 radnika do kraja septembra obezbediti >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << posao za oko 1.500 ljudi u kompaniji "Simens Srbija".

"'Simensova' fabrika u Subotici je dobar primer šta možemo da uradimo i tamo ćemo nastaviti rast i otvaranje radnih mesta. Početkom sledeće godine, trebalo bi da objavimo dobre vesti", rekao je Ajhlinger, koji je na čelu "Simensa" u Srbiji od 1. avgusta ove godine.
Generalni direktor "Simensa" istakao je da je pogon u Subotici trenutno peta po veličini fabrika velikih generatora za vetrenjače na svetu u korporaciji "Simens", a da je cilj da bude na prvom mestu.
"Planovi već postoje i razmišljamo kako da poboljšamo situaciju u Srbiji premeštanjem kapaciteta iz drugih zemalja i popravimo ekonomski položaj Srbije i kompanije istovremeno", istakao je Ajhlinger.
Dodaje i da je "Simens" zadovoljan razultatima poslovanja u Srbiji u tekućoj poslovnoj godini, koja se završava 30. septembra, ali da ne bi bio dobar menadžer kada bi rekao da ne bi moglo i bolje.
"Pokrenuli smo promene u određenim delovima poslovanja. U Srbiji smo posvećeni rastu i voleli bismo da ljudima damo više posla i veće plate", rekao je Udo Ajhlinger.
Nemački "Simens" je fabriku u Srbiji uvrstio u grupu najvećih i najznačajnijih u svom proizvodnom sistemu i do sada je izvezeno gotovo 18.000 vetrogeneratora.
Pogledaj vesti o: Subotica

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Ajhlinger: Simens razmatra premeštanja kapaciteta iz drugih zemalja u Srbiju

Izvor: Beta Video, 14.Sep.2015

OPATIJA - Kompanija Simens će nastaviti da povećava broj zaposlenih u fabrici vetrogeneratora u Subotici i razmatra premeštanje kapaciteta iz drugih zemalja u Srbiju, najavio je generalni direktor Simensa u Srbiji Udo Ajhlinger ``Simensova fabrika u Subotici je dobar primer šta možemo da uradimo...

Kliknite na sliku da bi video krenuo.

Realizovano uz pomoć www.beta-video.tv

Nastavak na Beta Video...

Siemens seli proizvodnju u Srbiju?

Izvor: Advertiser-Serbia.com, 15.Sep.2015, 07:56

Kompanija Siemens nastaviće da povećava broj zaposlenih u fabrici vetrogeneratora u Subotici i razmatra premeštanje kapaciteta iz drugih zemalja u Srbiju, najavio je generalni direktor Siemens-a u Srbiji Udo Ajhlinger..Udo Ajhlinger nije mogao detaljnije da otkrije planove o povećanju broja zaposlenih...

Nastavak na Advertiser-Serbia.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.