Izvor: TvojPortal.com, 26.Apr.2011, 11:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Prolećna setva skuplja 30 odsto
BEOGRAD, 25. aprila 2011. (Beta) - Cena prolećne setve, koja u Srbiji treba da se završi na oko dva miliona hektara, veća je za 30 odsto nego prošle godine, izjavio je saradnik u Centru za naučno-istraživački rad Privredne komore Srbije Vojislav Stanković.
Troškovi su najveći prilikom nabavke mineralnog djubriva", rekao je Stanković, dodavši da država mora da prestane sa praksom da poljoprivredne proizvodjače snabdeva djubrivom isključivo iz uvoza.On smatra da >> Pročitaj celu vest na sajtu TvojPortal.com << Srbija ima kapacitete za proizvodnju mineralnog djubriva, podsetivši na pogone u Pančevu, Prahovu, Subotici i Šapcu, u čiju obnovu, medjutim, treba uložiti sredstva, kako bi se smanjio uvoz.
Ostatak vesti pročitajte na linku
Srbijasetvapoljoprvredaskuplje 30 posto
Pogledaj vesti o: Subotica












