Izvor: Sportske.net, 31.Maj.2020, 17:28

Bundesliga - Proradila francuska veza, Tiramov mali je čudo, Subotiću poluvreme u porazu Uniona! (video)

"Poker" golova u mreži ekipe iz Berlina.

U 29. kolu nemačke Bundeslige, fudbaleri Borusije savladali su u Menhengladbahu ekipu Uniona rezultatom 4:1.

Nakon nešto bolje igre, domaćin je stigao do prednosti u 17. minutu kada je Florijan Nojhaus preciznim udarcem pogodio sam desni donji ugao Gikijevica i uz pomoć stative sproveo loptu u mrežu.

Nastavio je Menš sa opasnim napadima, pa je u 41. minutu na asistenciju Plee Markus Tiram duplirao prednost >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << svoje ekipe.

U 50. minutu Sebastijan Anderson je smanjio zaostatak berlinske ekipe i tako pružio nadu da mogu da izbegnu poraz.

Ipak, još jednom je proradila francuska veza i ponovo je sin proslavljenog asa Lilijana Tirama bio koban po goste iz Herte, ovoga puta u 59. minutu meča.

Alesan Plea je na kraju stigao do zasluženog pogotka kada je u 81. minutu postavio konačnih 4:1.

Srpski internacionalac Neven Subotić počeo je meč od prvog minuta, ali ga je trener Uniona zamenio na poluvremenu.

Menhengladbah se tako popeo na treće mesto u Bundesligi sa 56 osvojenih bodova, dok je Union Berlin 14. sa 31.