Radnički Niš i dalje bez bodova, Mladost probila led, Borac slavio u Kragujevcu

Izvor: Blic, 30.Avg.2014, 22:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Mladosti iz Lučana zabeležili su prvu pobedu u četvrtom kolu Jelen Superlige pošto su na svom terenu savladali Napredak sa 2:1, dok je Borac trijumfovao protiv Radničkog 1923 u Kragujevcu minimalnim rezultatom. Radnički Niš pretrpeo je i četvrti poraz u šampionatu pošto je izgubio sa 1:0 od Donjeg Srema

Mladost je u Lučanima do prednosti došla u 24. minutu pogotkom Jovanovića, a bajić je devet minuta pre kraja utakmice dao nadu Napretku u nerešen >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << ishod. Ipak, Milosavljević je u 84. minutu zatresao mrežu Kruševljana i tako doneo sva tri boda domaćinu.

Borac je na gostovanju Radničkom 1923 ostvario drugu pobedu u sezoni, a uspon na tabeli srpskog šampionata omogućio je Milojević koji je u 72. minutu postigao jedini gol na utakmici.

Radnički i nakon četiri prvenstvena kola nije uspeo da se dokopa boda pošto je Donji Srem odneo ceo plen iz Niša, a jedini pogodak za tim iz Pećinaca postigao je Beljić u 42. minutu.

Čukarički je ostao u vrhu pobedom u beogradskom malom derbiju nad Voždovcem 2:0. Golovi su padali u 16. i 73. minutu, a egzekutori su Srnić i Matić.