Lider odneo bodove iz Kragujevca, Zlatanović briljirao

Izvor: Sportski Žurnal, 08.Feb.2014, 23:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Radnički – Železničar 23:24 (11:12)
KragujevacDvorana: Jezero. Gledalaca: 300. Sudije: Kovač (Kosovska Mitrovica) i Milosavljević (Zvečan). Sedmerci: Radnički 3 (1), Železničar 4 (3). Isključenja: Radnički 16, Železničar 14 minuta.
RADNIČKI: Ristić, Milošević 2, Žegarac, Spasić 3, Pralica 4 (1), Bosić 2, Janićijević, Gigleta 3, Grbović >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << 1, Petrović (15 odbrana), Milinčić, Mošić, Jaćimović, Tomić, Šmigić 6, Rajičević 2.
ŽELEZNIČAR: Stojanović, Živković 5 (3), Mitić, Denić, Veljković, Mađar 2, Zlatanović (17 odbrana, 2 sedmerca), Radoničić 5, Tašković, Milošević 1, Pavlović 1, Basarić 2, Đukić 3, Bećirović, Stefanović 4, Pernar 1.
Nišlije, lideri elite, su još sredinom prvog dela došle do šest golova prednosti (10:4). Usledio je minut odmora domaćeg stratega Nedeljka Vučkovića i prilazak Kragujevčana na 10:11.
U nastavku je Železničar ponovo došao do tri gola prednosti (16:13), ali je desetak minuta pre kraja serijom 3:0 Radnički došao do dva gola viška (22:20, 23:21).
Usledilo je isključenje Rajičevića, tri vezana gola Nišlija za prednost 24:23 dvadeset sekundi pre kraja.
Imao je Radnički napad za remi i osvajanje boda, ali je Pralica pogrešio.