Kosovo igralo, Karadžić protestuje

Izvor: B92, 16.Jun.2013, 14:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kosovo igralo, Karadžić protestuje

U21 reprezentacija Kosova učestvovala je na turniru u Švajcarskoj, dok je predsednik FIFA Sep Blater bio u poseti Fudbalskom savezu Srbije.

Jedna od tema o kojima je Blater razgovarao sa predsednikom FSS Tomislavom Karadžićem i premijerom Srbije Ivicom Dačićem, bila je upravo učešće Kosova.

"Ukoliko nisu isticani zastava, grb i nije >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << intonirana himna onda su organizatori postupili po odluci Svetske fudbalske federacije. U suprotnom uložićemo protest kod FIFA protiv FS Švajcarske", rekao je Karadžić.

Na slikama koje se nalaze na zvaničnom sajtu Fudbalskog saveza Kosova, jasno se vidi da su fudbaleri ove selekcije nastupali u dresovima sa simbolima Kosova, a pred početak utakmica protiv Egipta i Gane isticana je zastava, verovatno prilikom intoniranja himne.

Na "Valais" turniru u Švajcarskoj (12-15. jun) bio je i predsednik FS Kosova Fadilj Vokri, koji je domaćinima uručivao poklone, dresove reprezentacije Kosova.

Kosovo je igralo 2:2 sa Ganom, dok je od Egipta poraženo 8:0. Očekuje se reakcija FSS.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Kosovo igralo, Karadžić protestuje

Izvor: B92, 16.Jun.2013

U21 reprezentacija Kosova učestvovala je na turniru u Švajcarsko, dok je predsednik FIFA Sep Blater bio u poseti Fudbalskom savezu Srbije...Jedna od tema o kojima je Blater razgovarao sa predsednikom FSS Tomislavom Karadžićem i premijerom Srbije Ivicom Dačićem, bila je upravo učešće Kosova..."Ukoliko...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.