Izvor: B92, 08.Okt.2012, 21:23 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kasano i Di Natale nisu otpisani
Selektor Italije Čezare Prandeli rekao je da to što nije zvao Antonija Kasana i Antonija Di Natalea za mečeve sa Jermenijom i Danskom, ne znači da su otpisani.
Prandeli je istakao da želi da proba neke nove igrače u naredna dva kvalifikaciona meča za Svetsko prvenstvo 2014. godine u Brazilu.
"Rizikovao sam sa pozivima Kasanu kada niko nije verovao da on može da bude koristan. Sada želim da vidim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << nešto drugo. Ne znači da je njegova reprezentativna karijera gotova. Isto je i sa Di Nataleom".
Selektor "Azura" dodao je da dobro zna kvalitete centarfora Intera i Udinezea i da ih nije zvao jer želi da proveri neke mladje igrače.
Na pitanje novinara zašto je pozvao Alberta Đilardina koji, kao i Kasano, ima 30 godina, Prandeli je rekao da napadač Bolonje "dobro zna koja je njegova uloga u timu".
"Alberto dobro zna svoju ulogu, a to je peti ili šesti napadač u timu. Kada zovem Kasana, to znači da će on biti u startnoj postavi", dodao je italijanski selektor.
Italija će u petak igrati protiv Jermenije u gostima, a četiri dana kasnije u Milanu protiv Danske. "Azuri" su u prva dva meča Grupe B igrali nerešeno u gostima sa Bugarskom (2:2) i kao domaćin pobedili Maltu sa 2:0.
Pogledaj vesti o: Nova godina
Prandeli: Kasano i Di Natale nisu otpisani iz reprezentacije
Izvor: Press, 08.Okt.2012
Selektor fudbalske reprezentacije Italije Ćezare Prandeli kazao je da to što nije pozvao napadače Antonija Kasana i Antonija Di Natalea za mečeve sa Jermenijom i Danskom, ne znači da su oni otpisani, već da želi da proba neke nove igrače.





