Izvor: B92, 14.Dec.2012, 16:21 (ažurirano 02.Apr.2020.)
FIFA: Mesi, a ne Čitalu
Svetska fudbalska federacija odbila je zahtev Zambije da se kao rekorder po broju golova datih u jednoj godini prizna njihov fudbaler Godfri Čitalu, a ne Mesi.
"Hvala vam na pitanju koje ste postavili u vezi sa rekordom Čitalua, ali naša zvanična statistika vodi se samo za takmičenja pod okriljem FIFA, tako da ne mozemo da priznamo ovaj rekord Čitalua", saopštilo je odeljenje za komunikacije FIFA na Tviteru.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Mesi je ove godine postigao 88 golova i time za tri pogotka nadmašio prethodni rekord Nemca Gerda Milera, star 40 godina.
Zambijska fudbalska federacija je u subotu objavila da je njihov fudbaler Čitalu postigao 107 golova 1972. godine.
Sličan zahtev za priznavanjem rekorda uputili su u sredu i čelnici brazilskog kluba Flamengo, smatrajući da je njihov bivši fudbaler Ziko bio 1979. godine sa 89 golova efikasniji od Mesija.
Ostaje da se vidi da li će FIFA odreagovati i na zahtev Flamenga, ali i da li će Mesi postići još dva pogotka, u isto toliko mečeva do kraja godine, i srušiti sve 'nade' Zika.
FIFA ne priznaje Mesijev rekord
Izvor: Sportske.net, 14.Dec.2012
Govoreći o Mesijevom rekordu i opštoj raspravi koja se vodi u javnosti u vezi sa tim ko je dao najviše golova u jednoj kalendarskoj godini, Svetska kuća fudbala zvanično ne priznaje ni Mesijev, ni bilo čiji rekord.






