Barselona pucala sebi u noge

Izvor: B92, 11.Maj.2021, 23:49

Barselona "pucala sebi u noge"

Fudbaleri Levantea i Barselone podelili su bodove rezultatom 3:3 (0:2) u prvoj utakmici 36. kola španske La lige.

Katalonski tim je propustio priliku da, makar na jedan dan preuzme prvo mesto na tabeli od Atletiko Madrida.

Ovako, "jorgandžije" bi u sredu uveče pobedom nad Real Sosijedadom moći da pobegne na četiri boda razlike u odnosu na Barsu, što bi dva kola pre kraja praktično značio i kraj njenih šampionskih nadanja.

A krenulo je sjajno po goste >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << iz Katalonije.

Jer, vodili su na poluvremenu rezultatom 2:0, golovima Lionela Mesija u 25. i Pedri Gonzalesa u 34. minutu.

Sve je išlo ka novoj lakoj pobedi Barselone, ali je ponovo "pucala sebi u noge".

Dozvolila je da Levante za dva minuta stigne do izjednačenja golovima Gonzala Melera u 57. i Hosea Moralesa u 59. minutu.

Barsa je ponovo povela u 64. minutu preko Usmana Dembelea, ali u 83. minutu ide novi "hladan tuš".

Serhio Leon je pogodio za konačnih 3:3, pošto do kraja meča gosti nisu uspeli po treći put da povedu i osvoje ceo plen.