Izvor: B92, 05.Jul.2013, 20:13 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Samsung daje 4.5 mlrd. $ na istraživanje i razvoj
Potrebno je potrošiti novac kako bi se on zaradio, a Samsung to zna i zbog toga planira da potroši 4.5 milijardi dolara na 5 novih centara za istraživanje i razvoj novih proizvoda i tehnologija.
Sva postrojenja nalaziće se u Samsungovoj domovini a jedan centar biće otvoren u južnom Seulu 2015. godine.
Procenjuje se da će se u novim postrojenjima naći 10.000 zaposlenih, a njihov primarni cilj biće fokusiranje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na dizajn.
Samsung takođe planira da se novi centri za razvoj fokusiraju i na nove materijale, komponente, čipove i displeje.
U 2012. godini Samsung je potrošio rekordnih 10.5 milijardi dolara na razvoj i istraživanja i izgleda kao da ne pokazuje znake posustajanja.












