Izvor: Mondo, 24.Sep.2014, 15:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Huawei zamenio Samsung i Apple!
Kineski zvaničnici nosiće Huawei mobilne telefone i drugu komunikacionu opremu.
Kina je zbog problematičnih odnosa sa SAD i NSA špijuniranjem zabranila korišćenje i nošenje Apple uređaja svojim zvaničnicima i političarima, a zbog sličnih problema iz igre je ispao i Samsung. Iako je, prema navodima PhoneArene i Huawei imao problema sa NSA špijuniranjem, upravo taj proizvođač je novi snabdevač kineskih vlasti, državnika i političara mobilnim telefonima, >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << opremom i drugim uređajima, uključujući tablete.
Huawei je tako pojačao svoju poziciju u Kini, a to će im donekle pomoći i na globalnom nivou. Huawei je trenutno na broju tri po proizvodnji pametnih telefona u svetu. Lansiranje Huawei Mate 7 fableta, veoma zanimljivog uređaja, dodatno će "zagrejati" korisnike za Huawei.
Pratite nas i na Facebooku.
Pogledaj vesti o: Samsung, Apple










