Izvor: RTS, 23.Okt.2018, 12:31 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kineska delegacija na Sajmu knjiga
Na Sajmu knjiga gostovala je ugledna delegacija iz Kine, a predstavljena su dela različitih žanrova savremenih kineskih književnica.
Delegaciju su predvodili Liu Zončung iz Vladinog sektora za prevode kineskih dela i izdavaštvo i Liu Bogen, predsednik Kineske unije izdavača koji su izneli svoje utiske o dosadašnjoj saradnji sa izdavačkim kućama u Srbiji.
''Juče smo obišli veliki >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << broj knjižara u Beogradu i presrećni smo što smo videli mnoštvo kineskih pisaca koji su zastupljeni na srpskom jeziku. Ovo sada je osnova saradnje za koju se nadam da će biti dugotrajna i sa još mnogo naslova", rekao je Liu Bogen, predsednik Kineske unije izdavača.
''Borba za život'' je moderna kineska bajka, autobiografija o putu ka uspehu nagrađivane književnice Džang Javen, dok su ''Priče sa Tibeta'' dokumentarno svedočanstvo autorke Du Venđuan.
"Iako su različitog sadržaja ove knjige povezuje tema promene u srcu i duši", kaže Liu Bogen.
Jerkisi Halmanbik, književnica kazahtanskog porekla u delu ''Besmrtno jagnje'' opisala je odrastanje u malo poznatim krajevima zapadne Kine.
Pogledaj vesti o: Sajam knjiga













