Кина на седници СБ УН позвала Москву и Кијев на уздржаност

Izvor: GradskeInfo.rs, 23.Maj.2026, 10:36

Кина на седници СБ УН позвала Москву и Кијев на уздржаност

Амбасадор Кине у Уједињеним нацијама Сун Леј позвао је данас на хитној седници Савета безбедности која је сазвана због напада на интернат у Луганској области коју контролише Русија, на смиреност и уздржаност, затраживши да Украјина и Русија прекину нападе на цивиле и цивилну >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << инфраструктуру. Фото: WikimediaComonns/USAID U.S. Agency for International Development Сун Леј је на хитној седници СБ УН, која је сазвана на захтев Русије, рекао да две земље изводе честе, велике нападе дроновима и ракетама којима су угрожена стамбена подручја, школе и цивилна инфраструктура, наводи се у саопштењу објављеном на сајту УН.
„Украјинско питање је у критичној фази дијалога“, казао је кинески амбасадор, који је позвао на показивање добре воље, на деескалацију насиља, као и на „напоре ка истом циљу“, уместо на војну конфронтацију.
„Ако можемо да наставимо разговоре, можемо видети зору мира“, истакао је Сун Леј.
Он је позвао стране у сукобу да покажу флексибилност и да правилно реше међусобне безбедносне проблеме.
Председник Пољске захвалио Трампу након одлуке да Варшави пошаље још војника

Преузмите андроид апликацију.
Чланак Кина на седници СБ УН позвала Москву и Кијев на уздржаност се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.