Izvor: B92, 07.Jun.2012, 11:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Stavljao pesme na Fejs iz zatvora
Podgorica -- Podgoričanin Igor Raičević, koji u Istražnom zatvoru u Spužu čeka suđenje za dvostruko ubistvo, šerovao pesme preko mobilnog na Fejsbuk.
Podgoričke Vijesti podsećaju da je u Spužu zabranjeno korišćenje mobilnih telefona, ali dodaju da ih mnogi zatvorenici ipak koriste. Jedan od njih je i Raičević, koji ima nalog na Fejsu pod imenom Igor Rogi. On je, kako pišu Vijesti, optužen za ubistvo supruge Marije i njenog prijatelja Ivana Dulovića, zeta predsednice >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Vrhovnog suda Vesne Medenice.
Zbog toga je policija sinoć u tom zatvoru sprovela raciju, pišu "Dnevne novine".
Dok u pritvorskoj sobi čeka početak mučnog suđenja, za koje postoje najave da će biti i zatvoreno za javnost, Raičević neretko pod imenom Igor Rogi "šeruje" svoje omiljene pesme, koje govore o neuzvraćenoj ljubavi, neveri, kazni, deci bez majke... Da se ne radi o lažnom profilu koji Raičeviću možda ažurira neko drugi potvrđuje i njegova fotografija sa prepoznatljivom pozadinom pritvorske ćelije.
"Ovako je u Spužu", napisao je Raičević iznad postavljene slike na profilu kako bi odagnao bilo kakvu sumnju da se ne radi o njemu. Pregledom zida profila ono što upada u oči je izbor pesama čije reči kao da opisuju skorašnja dešavanja u njegovom životu.
Ta aktivnost na profilu Igor Rogi registrovana je 25. januara ove godine, kada je Raičević postavio link sa pesmom "Majčino pismo" ... " u ruci držim majčino pismo u kome piše kako čeka i brine i uvek iste ponavlja reči, dosta je bilo, vrati se sine...".
Desetine zatvorskih policijaca sinoć, oko 19.30 časova, na prepad je upalo u Istražni zatvor u Spužu, u potrazi za mobilnim telefonima i drugim nedozvoljenim predmetima, potvrđeno je "Dnevnim novinama" u upravi Zavoda za izvršenje krivičnih sankcija.
Prema nezvaničnim informacijama, na udaru se našla i pritvorska soba u kojoj boravi Igor Raičević, ali i još nekoliko osoba za koje se sumnja da poseduju mobilni telefon.
Pogledaj vesti o: Facebook












