Dodik sa Fileom i Klintonovom

Izvor: S media, 07.Okt.2010, 18:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dodik sa Fileom i Klintonovom

Lider Saveza nezavisnih socijaldemorata Milorad Dodik najavio je danas u Banjaluci da će se sutra u Sarajevu sastati sa evropskim komesarom za proširenje Štefanom Fileom, a u utorak sa američkim državnim sekretarom Hilari Klinton, kojima će preneti da je Kancelarija visokog predstavnika (OHR) remetilački faktor u BiH.

"Ne volim da idem u Sarajevo, ali kada dodju ovako važni ljudi otići ću", rekao >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << je Dodik novinarima.

Dodik, koji je izabran za predsednika RS, rekao je da File i Klintonova, verovatno, žele da se upoznaju sa situacijom u BiH, dodajući da će im preneti stav da OHR mora da ode, "pa da idemo dalje u reforme".

"Ukoliko OHR ostane u BiH, od reformi nema ništa", smatra premijer RS.

File: Holandija da podrži Srbiju

Holandija sluša Bramerca

"Zašto bi mi glumili neke evropske reforme i bili neki dobri momci, a onda kada dodje da zakucamo na vrata za kandidatski status u EU kažu imate OHR, a mi o njemu ne odlučujemo. Onda nam sklonite taj OHR", rekao je Dodik.

On je istakao da je OHR remetilački faktor u BiH i "što ga više drže BiH je upitnija".

(Tanjug)
Pogledaj vesti o: Milorad Dodik

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.